motto
Vyhledávání otazník
| |

Neviditelná revizní dvířka

Revizní dvířka - novinka od výrobce HAVOS www.havos.cz

standardní rozměry revizních dvířek HAVOS - tyto velikosti jsou skladem
 40 x 75 2.280,-Kč
 60 x 75 2.390,-Kč
 50 x 66, 60x60
2.310,-Kč
 50 x 90 2.460,-Kč
 50 x 99 2.510,-Kč

Protipožární dvířka EI30

 • do rozměru 50 x 60 cm
 • také revizní dvířka
 • s požární odolností
 • EI/EW 30

K čemu jsou WC revizní dvířka určena?

WC dvířka se používají jako neviditelná revizní/šachetní dvířka pod obklad. Zejména všude tam, kde jsou použité keramické obklady a zároveň máte potřeba zajistit přístup k uzávěrům vody, plynu, nebo měřákům. Toto řešení téměř neviditelné, tedy maximálně estetické.

WC revizní dvířka se používají velmi hojně pro rekonstrukce bytovů v panelových domech. Je možné tímto způsobem zajistit původní přístup do instalační šachty, což bývá velmi často požadavek stavebního úřadu, nebo bytového družstva.

Protipožární EI/EW30 variantu lze použít také jako požární uzávěr.

Jak revizní dvířka fungují?

 • tajemstvím úspěchu je speciální průmyslovým vzorem chráněný dvojitý pant
  dvojitý pant
 • na straně pantu se dvířka nejprve vysunou před stěnu
  dvířka se nejprve vysunou před stěnu
 • poté se dvířka otevřou
   dvířka se otevřou
 • otevírat možno přísavkou nebo namontovaným madlem

Díky tomuto unikátnímu řešení není mezi obkladem na dvířku a obkladem na rámu větší spára, než kdekoli jinde na stěně. Tato spára je vyplněna plastovou lištou a splyne s ostatními spárami.

Z čeho jsou vyrobena?

Rám dvířek a křídlo je vyrobeno ze zeleného sádrokartonu, masivní dvojitý pant z oceli.

Čím se liší oproti jiným řešením?

Především unikátním řešením otevírání. Díky dvojitému pantu se dvířka nejprve vysunou před obklad a poté teprve otevřou. Tím je docíleno že spára okolo dvířka má jen takový rozměr, jako běžná spára v obkladu. Vyplněna je speciální plastovou lištou a tím budí dojem, že se jedná o standardní spáru mezi obklady.

WC revizní dvířka se dále liší svou variabilitou rozměru. Můžete mít např. jednoduchá dvířka vysoká jen 30 cm, s jedním pantem až 75 cm, prodlouženým pantem až 100 cm, nebo s dvojitým pantem 150 cm, nebo dvojitá dvířka vysoká až 185 cm. Rozměry se řídí pouze velikostí použitého obkladu, prostorem pro instalaci a Vašimi požadavky.

Dalším rozdílem je velmi snadná montáž. Jelikož obklad přesahuje přes dvířka až na jejich rám, není nutné dvířka osadit přesně, nebo je složitě seřizovat, aby spára "seděla". K přesnému lícování spár dojde díky přesahu obkladu až na rám dvířek. Míra tohoto přesahu není pevně určena.

Co je vidět při pohledu na obložená WC revizní dvířka?

Pokud budete WC revizní dvířka otevírat přísavkou, neuvidíte na první pohled nic. Spára mezi dvířkem a rámem je vyplněna speciální plastovou lištou stejné tloušťky, jako mají normální spáry mezi obklady. Obkládá se bez vůle, to znamená že mezi obklady na dvířku a na rámu není žádná zbytečná mezera. A to je zásadní rozdíl oproti jiným systémům pro revizní dvířka.

Rozměry

Při výběru rozměru WC revizních dvířek máte téměř absolutní volnost. Vyberte si nejdříve obklady, a potom teprve objednejte dvířka v rozměru podle těchto obkladů a požadavku na otvor. Jedině tak bude dosaženo efektu "neviditelnosti", protože spára dvířek bude také běžnou spárou obkladu.

Našimi revizními WC dvířky můžete osadit např. celou zadní stěnu při rekonstrukci bytového jádra, nebo jen malý otvor k uzávěrům vody v koupelně rodinného domu. Omezena je pouze jejich šířka na max. 75 cm, z důvodu stability a dále výška min. 25 cm, což je min. rozměr pantu.

A to je další zásadní rozdíl oproti jiným systémům pro revizní dvířka. Výsledek je vždy perfektní, estetický a spolehlivý.

WC revizní dvířka jako požární uzávěr

Je možné objednat také ve variantě požárního uzávěru. To ocení především stavební a developerské firmy, které staví nové bytové domy.